Tuğba Orta

Avukat

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2019 yılında mezun olan Tuğba Orta üniversite öğrenimi süresince Anayasa Mahkemesi, Sermaye Piyasası Kurumu gibi önemli kurumlarda staj yapmış, birçok eğitim ve seminere katılmıştır. Fakülteden mezun olduktan sonra yasal stajını Ankara Barosu’nda başlatmış, Kira Hukuku, Şirketler Hukuku, Sözleşme Hukuku alanında uzmanlaşmış seçkin bir hukuk bürosunda stajını tamamladıktan sonra staj bürosunda avukat olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Öğrenimi boyunca yapmış olduğu stajların yanı sıra Yargıtay Yargı Etiği Hukuk Klinikleri, Hapishaneler Hukuk Klinikleri, Aile Mahkemeleri Hukuk Kliniklerinde görev almış, Akit Dışı Kusursuz Sorumlulukta Bedensel Zararlar Uluslararası Kongresi ve Türkiye Barolar Birliği Hukuk Devleti ve Yargı Sempozyumuna katılmıştır.

Tuğba ORTA, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Özel Hukuk Yüksek Lisans programına kabul edilmiş olup, eğitimi devam etmektedir. Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, Sözleşme Hukuku alanlarında hizmet vermektedir.

Eğitim
  • ‣Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Lisans, 2019)
  • ‣Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Özel Hukuk (Yüksek Lisans,2020)
Yabancı Diller
  • ‣İngilizce