Av. Bahar ÜSTÜNDAĞ

Ortak, Yönetici Avukat

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2001 yılında mezun olan Bahar Üstündağ, Ankara’nın seçkin hukuk bürolarından birinde yasal stajını tamamladıktan sonra staj bürosunda avukat olarak hizmet vermeye devam etmiştir. 2002-2014 yılları arasında çeşitli hukuk bürolarında ve kurumsal şirketlerde sözleşme hukuku, şirketler hukuku, ticari işletme hukuku, petrol piyasası hukuku, uluslararası ticaret ve tahkim hukuku alanlarında avukatlık ve hukuk müşavirliği yapmıştır.

2007- 2008 yılları arasında The Ohio State University American Language School’u derece ile bitirdikten sonra 2010 yılında Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yüksek lisansını tamamlayan Üstündağ, halihazırda Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Doktora Programını tamamlamak üzeredir. Çalışma hayatı boyunca Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü, ELDER ve Dünya Enerji Konseyi Atölyesi gibi özel enstitüler nezdinde sayısız eğitim ve seminere katılmıştır. Avukatlık, ticari uyuşmazlıklarda ihtiyari arabuluculuğun yanı sıra 2020 yılından beri de konkordato komiserliği yapmaktadır.

2014 yılında ETR HUKUK bünyesine katılan Bahar ÜSTÜNDAĞ, dava ve danışmanlık departmanı yöneticiliğinin yanı sıra, müvekkiller nezdinde önleyici hukuk veya uyuşmazlığın hukuki değerlendirilmesi kapsamında hukuki danışmanlık, elektrik ve doğalgaz piyasası hukuku, uluslararası ticaret hukuku, rekabet hukuku, sözleşme hukuku ve spor hukuku alanlarında hizmet vermektedir.

Eğitim
  • ‣Dokuz Eylül Üniversitesi (Lisans, 2001)
  • ‣The Ohio State University American Language School (2007-2008)
  • ‣ Gazi Üniversitesi (Yüksek Lisans,2010)
  • ‣Gazi Üniversitesi (Doktora,-)
Yabancı Diller
  • ‣İngilizce