Beste YÜCE SANVER

Kıdemli Avukat

Beste YÜCE, 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Üniversite öğrenimi süresince İdare Hukuku ve Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış birçok hukuk bürosunda yaz stajı yapmıştır. Bilkent Üniversitesinden mezun olduktan sonra Ankara Barosuna kaydolarak, İş Hukuku, Ticaret Hukuku ve Ceza Hukuku alanında uzmanlaşan hukuk bürolarından birinde yasal stajını tamamlamıştır.

Yasal stajının ardından Ankara’nın önde gelen Hukuk Bürolarından birinde İdare Hukuku ve Kira Hukuku alanında uyuşmazlıkların mahkeme önünde çözümlenmesi adına çalışmalarda bulunmuştur. Aynı zamanda İstanbul Enstitüsü tarafından verilen Sözleşmeler Hukuku eğitimini başarıyla tamamlamış ve Anonim Şirketlerde Esas Sözleşmenin Hazırlanması ve Değerlendirilmesi, İşçilik Alacaklarının Hesaplanması, İstanbul Sözleşmesi 6284 Sayılı Kanun’un Uygulamaları alanlarında birçok eğitime katılmıştır.

Beste YÜCE, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Bilişim Hukuku Yüksek Lisans programına kabul edilmiş olup, eğitimi devam etmektedir. İş hukuku, sözleşme hukuku ve şirketler hukuku alanlarında hizmet vermektedir

Eğitim
  • ‣Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Lisans, 2014)
  • ‣Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Bilişim Hukuku (Yüksek Lisans, 2021)
Yabancı Diller
  • ‣İngilizce