Merve Körpe Duru

Avukat

Merve Körpe Duru, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2020 yılında şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi nezdinde düzenlenen “Yasama Bilgilendirme Eğitimi” de olmak üzere eğitim hayatı ve avukatlık stajı boyunca borçlar hukuku, şirketler hukuku, marka ve patent hukuku alanlarında birçok eğitime katılmıştır.

Akademik hayatının yanı sıra sosyal hayatında da son derece aktif olan Merve Körpe Duru, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Topluluğu’nda yönetim kurulu üyeliği, çeşitli gençlik ve gönüllülük projelerinde yöneticilik, dernek genel sekreterliği ve gönüllü oluşumlarda komisyon başkanlığı yapmıştır. Halen Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde proje koordinatörlüğü yapmaktadır.

Merve Körpe Duru, yasal stajını ETR HUKUK’ta tamamlayarak Kasım 2021’de avukatlık ruhsatnamesini almıştır. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans Programında lisansüstü eğitimine devam etmektedir. Ağırlıklı olarak fikri mülkiyet hukuku, spor hukuku ve elektrik piyasası hukuku alanlarında faaliyet göstermekte ve güncel mevzuatı takip konusunda hizmet vermektedir.

Eğitim
  • ‣Hacettepe Üniversitesi (Lisans, 2020)
  • ‣Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Özel Hukuk (Yüksek Lisans, 2022)
Yabancı Diller
  • ‣İngilizce