Av. Seda ÇELİK

Kıdemli Avukat

2007 yılında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Seda ÇELİK, üniversite öğrenimi süresince çeşitli alanlarda uzmanlaşmış hukuk bürolarında yaz stajı yapmıştır. Fakülteden mezun olduktan sonra yasal stajını Ankara Barosuna kaydolarak; Ticaret Hukuku, İcra İflas Hukuku ve Borçlar Hukuku alanında faaliyet gösteren bir hukuk bürosunda tamamlamıştır.

Avukatlık ruhsatını aldıktan sonra Ticaret Hukuku, Sözleşme Hukuku ve özellikle Eser Sözleşmesi konusunda uzman bir hukuk bürosunda mesleğe başlamıştır. Ankara Üniversitesi Bankacılık Araştırma Enstitüsü İnşaat Sözleşmeleri ile Tahkim ve Enerji Hukuku Sertifika Programlarını başarıyla tamamlamış, Türk Patent Enstitüsü Marka Vekilliği Sınavında başarı göstererek Marka Vekilliği’ne hak kazanmıştır. Ankara Barosunda yürütülen İnsan Hakları Mahkemesine Başvuru Yolları ve Personel Development Academy (PDA) seminerlerine ve Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen “Elektrik Piyasasında Rekabet Hukuku Uygulamaları” Eğitimine katılmıştır.

Seda Çelik ETR Hukuk bünyesinde sözleşme hukuku, enerji hukuku ve fikri mülkiyet hukuku alanlarında avukat olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda uzlaştırmacı ve arabulucudur.

Eğitim
  • ‣ Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Lisans, 2007)
Yabancı Diller
  • ‣İngilizce